A Magyar Nemzeti Bank 2002. május 8-án megtartotta 2002. évi rendes közgyűlését, amely elfogadta a Magyar Nemzeti Bank 2001. évi mérlegét és eredmény-kimutatását, valamint határozatot hozott a 2001. évi nyereség felosztásáról. Az államot, mint a részvények tulajdonosát Varga Mihály pénzügyminiszter képviselte. A közgyűlésen jelen voltak az igazgatóság és a monetáris tanács tagjai, továbbá az Állami Számvevőszék és a könyvvizsgáló képviselői. A Magyar Nemzeti Bank 2001. december 31-ei mérlegét és eredménykimutatását, valamint az üzletévről szóló jelentést Járai Zsigmond, az MNB elnöke terjesztette elő.
A Magyar Nemzeti Bank mérlegét és eredményét alapvetően a monetáris politika fő céljai és az elérésükhöz szükséges eszközök határozzák meg. A jegybank nem profitorientált intézmény, számára a Magyar Nemzeti Bankról szóló törvény által kitűzött monetáris politikai célok elérése az elsődleges fontosságú, a jegybanki eredmény, illetve a költségvetési befizetések pedig ettől függően alakulnak.
A Magyar Nemzeti Bank tárgyévi eredménye 2001-ben 3,6 milliárd forint nyereség volt. A Magyar Nemzeti Bankról szóló új, 2001. évi LVIII. törvény 65.§-a alapján az MNB 2001. évi osztalékfizetési kötelezettsége 27,7 milliárd forint volt. Mivel a tárgyévi eredmény a fizetett osztalékra nem nyújtott fedezetet, ezért - a törvény alapján - a jegybank a különbözetre az eredménytartalékot vette igénybe.
A bank belső gazdálkodásában a takarékosság és a költséghatékonyság érvényesítésére törekszik, melynek köszönhetően 2001-ben a banküzem működési költségei reálértéken jelentősen csökkentek.
Az MNB 2001. december 31-ei mérleg főösszege 5.453,4 milliárd forint volt, az előző év véginél 1.056 milliárd forinttal (16,2%-kal) alacsonyabb. A csökkenést legnagyobb részben a külföldi adósságok törlesztése, a hitelintézetek kötelező betéteinek mérséklése és a forint erősödése magyarázza.
A közgyűlés az Állami Számvevőszék javaslatára az Ernst & Young Könyvvizsgáló Korlátolt Felelősségű Társaságot választotta meg a Magyar Nemzeti Bank könyvvizsgálójául, a 2002. évtől kezdődő 5 üzleti évre.